Thorsten Daum

Va punem la dispozitie o selectie de pui originali Thorsten Daum . Porumbeii se afla in Germania. Pretul transportului in Romania este 100 lei per porumbel penru Bucuresti si Ploiesti si zona limitrofa a acestora.

A fost un risc pentru Thorsten decizia de a se indeparta de la cursele obișnuite la curse de tip columbodrom. Mai ales că Thorsten Daum a fost unul dintre cei mai mari campioni din Germania la curse la distanță scurtă și medie.
Acum, câțiva ani mai târziu, este corect să spunem că Thorsten și fiul său, Finn Leon, sunt primii în cursa internațională tip columbodrom și chiar sunt încoronați drept campioni mondiali FCI la această disciplină. Nimeni nu se descurcă mai bine în cele mai prestigioase curse din lume !!

3. Prize Final Race Million Dollar Race 2008
3. Prize Grand Average Million Dollar Race 2008
2. Prize Final Race Emerald Classic Ireland 2008

În 2009, deja 2e AS din Republica Cehă era unul, împreună cu multe alte poziții de top în cursele de antrenament și Hot Spot! Mai ales cursele finale din 2010 au avut un succes extrem de mare, rezultând în: